poniedziałek, 4 sierpnia 2014

COŚ DLA "MOLA KSIĄŻKOWEGO"

"Mol książkowy" to dla mnie osoba chętnie czytająca , uwielbiająca książki, zapewne częsty gość biblioteki lub księgarni....Sama może nie jestem "molem książkowym", ale bardzo lubię czytać książki- przede wszystkim książki historyczne z romansem w tle a także powieści A. Christie....Na liście moich ulubionych książek są m.in "Kwiat Pustyni" - biografia Dirie Waris , "Wieczna miłość" Kathleen Woodiwiss oraz "Hinduska Miłość" Javiera Moro....przy małym dziecko często nie mam fizycznie czasu poczytać lub po prostu nie mam siły na czytanie...ale ostatnio jestem z powrotem częstym gościem w bibliotece :)

Jako osoba "czytająca książki" nie miałam do tej pory żadnej, porządnej zakładki- zawsze miejsce czytania zaznaczałam jakimś kawałkiem gazety, paragonem, starą pocztówką czy zagiętym rogiem....
Wkońcu postanowiłam,że wykonam sobie zakładkę...wybór był prosty- oczywiście motyle , a przy okazji wykonałam też zakładkę dla mojej mamy, którą też lubi poczytać co nieco  i ma sporą biblioteczkę :):) Mama chciała kwiaty, więc wybrałam motyw papieru ryżowego z makami, i obie  zakładki zrobiłam dwustronne :) Dodałam też sznurki z dekorami , by w łatwy sposób zaznczać miejsce czytania :)
Sprawdzają się rewelacyjnie i pewnie powstaną kolejne .Zakładki i dekory pochodzą ze sklepu Eko-Deco.pl,


Wykorzystałam:
Na koniec chciałam WSZYSTKIM DECOUPAGANKOM :):) przedstawić cytata z książki , jaką ostatnio czytam : "Na Piaskach Pustyni" Rosie Thomas :


"Pamięć według mnie jest jak decoupage, niewinne zajęcie, do którego zachęcono mnie w dzieciństwie, gdy byłam chora. Polega to na przyklejaniu wyciętych z papieru widoków i scen, aby uzyskać warstwowy obrazek, co tworzy swego rodzaju głębię. Dodaje perspektywy. Oczywiście dolne warstwy zacierają się i są mało widoczne"


Pozdrawiam serdecznie :)
Dziękuje Kochane za takie miłe słowa pod ostatnim postem!!!
Cieszę się bardzo,że moja zawieszka z ptaszkiem tak się spodobała- chyba najbardziej do tej pory :):)12 komentarzy:

 1. Prześliczne te zakładki, motylowa wpadła mi w oko :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Obie zakładki są urocze i nie wiadomo, która piękniejsza i świetne rasowe spękania. Od razu milej książkę będzie czytać.

  OdpowiedzUsuń
 3. cudne zakładki!!! ja niestety też nie mam ostatnio czasu na czytanie książek, a gdy po nią sięgam to po prostu usypiam z nosem w książce ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zakładki świetne wyczarowałaś...Sama jestem wielbicielką czytania książek i wiem,że zakładka do książki to niezbędnik.....najbardziej lubię opowiadania L.M.Montgomery :)Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne zakładki - zwłaszcza ta z motylami mi się podoba :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Super te zakładki- ja tez zaznaczam gazeta albo paragonem ;-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetne zakładki!
  A ja jestem molem książkowym, bibliotekowym zwłaszcza ;) I notorycznie gubię zakładki bądź "oddaję" je do biblioteki razem z książkami :(
  Całe szczęście, że w każdej chwili mogę sobie zrobić nową ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. wspaniałe :) zwłaszcza motylki w spekaczu!!super efekt!!

  OdpowiedzUsuń
 9. To mój trzeci komentarz - cudowne zakładki a najpiękniejsza z makami :)

  OdpowiedzUsuń