niedziela, 24 maja 2015

Fotograficznie...."DMUCHAWCE"

Często bawię się aparatem....marzy mi się taki obiektyw bym makro fotki mogła robić, przede wszystkim owadów ....byłoby wspaniale móc z powrotem "pobuszować" po łąkach,murawach kserotermicznych i "łapać" wszelkie owady aparatem....w czasie studiów spędziłam wiele,wiele godzin, dni,tygodni z siatką entomologiczną na swoich kilkunastu stanowiskach badawczych i odławiałam pszczoły dziko żyjące w Polsce :) potem kolejne setki godzin w pracowni i oznaczanie, etykietowanie moich okazów...i tak przez 3 lata aż moja praca mgr powstała :) och to były czasy :) :)
Teraz również spędzam sporo czasu "w terenie", i czasem uda się uchwycić coś ciekawego....W Art-Piaskownicy trwa wyzwanie : fotoGra "Dmuchawce,latawce,wiatr" więc posyłam na nią moje zdjęcie :)
Pozdrawiam niedzielnie :)
Buźki
Aneta


16 komentarzy:

 1. Zdjęcie naprawdę świetne, trzymam kciuki :) Pozdrawiam - M.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zazdroszczę ciekawych badań do magisterki! Moje to sama nuda... Wstyd się przyznać, ale "do odbębnienia",
  Fotka świetna :) Mam nadzieję, że w końcu będziesz miała swój wymarzony obiektyw :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Też mi się marzy taki obiektyw. Ja natomiast robiłabym zdjęcia owadom leśnych, przede wszystkim kózkowatym i biegaczowatym. Chciałam nawet pisać pracę magisterską z entomologii ale potem jednak była to botanika i storczyk kukułka krwista.
  W zeszłym roku całe nasze podwórko gęsto zasiedliły pszczoły samotnice (powodem było chyba usunięcie mchu i łatwy dostęp do gleby). Każda miała swój własny otwór w ziemi. Pewnie by Cię to zainteresowało;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Robalami się zajmowałaś? No wiem, pszczołami :) bardzo szanuję te stworzonka. Ale to ciekawe dowiedzieć się czegoś nowego o Anett, którą postrzega się głównie jako zdolnego artystę. Jak widać artysta nie jedno ma imię :) Śliczna fotka, powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 5. To musiała być przygpda! uwielbiam przyrodę! A zdjęcie piękne.... Buziaki

  OdpowiedzUsuń
 6. Ojej, to ciekawie miałaś na studiach :) Zdjęcie piękne :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Super zdjęcie :)
  Mnie też marzy się lepszy sprzęt, bo bardzo lubię polować na owady z aparatem :)
  Miłej niedzieli :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetne zdjęcie! Ja jakoś tak przegapiłam moment na foty, teraz nie ma słonecznej pogody i nie mogę uzyskać takiego kadru, jaki bym chciała...Ach, obiektyw makro, marzenie...

  OdpowiedzUsuń
 9. Uwielbiałam robić zdjęcia owadom, niestety mój aparat się popsuł i nie wyłapuje ostrości :( Może kiedyś się dorobię lepszego sprzętu :) Bardzo fajna fotka, powodzenia w konkursie :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Piękne zdjęcie :) wcale nie musisz mieć super obiektywu, poczytaj o zdjęciach przez odwrócony obiektyw lub okular lornetki ;) wychodzą świetne makro przy odrobinie wprawy :) mam zamiar właśnie zamieścić w tym tygodniu zdjęcia dmuchawców zrobione w ten sposób :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 11. Ale Ty zdolny człowiek jesteś! Wspaniałe to zdjęcie. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo ciekawe foto.
  Dziękuję bardzo za udział w wyzwaniu A-P.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń