czwartek, 3 kwietnia 2014

INDYJSKA ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI

Zakładka do książki z Tadż Mahal i indyjskimi słoniami, które w kulturze Indii otaczane są niezwykłą czcią, szacunkiem i opieką, to dodatek do prezentu jaki miałam wykonać dla siostry mojej przyjaciółki.

Tadż Mahal (nazywany często" świątynią miłości" ) to   indyjskie mauzoleum wzniesione przez cesarza Szahdżahana na pamiątkę przedwcześnie zmarłej, ukochanej żony Mumtaz Mahal. Jest  on przykładem szczytowych osiągnięć architektonicznych Indii w epoce Wielkich Mogołów, a obecnie obiekt ten  to jeden  z siedmiu nowych cudów świata.

W ubiegłą sobotę miałam możliwość wysłuchania opowieści, relacji z wizyty znajomej Ani z Krakowa w Indiach.  Takie wysłuchanie na żywo relacji zwykłej osoby z takiej wyprawy, tego jak tam się żyje, mieszka, funkcjonuje bardziej wpływa na obraz prawdziwych Indii niż to co można  przeczytać w katalogach biur podróży czy obejrzeć  w tv...... Sama chciałabym mieć możliwość poczucia zapachów ulicy indyjskiej, posmakowania tamtejszej kuchni, poznania na żywo, z bliska tamtejszej architektury, ludzi, kultury....Może kiedyś uda mi się polecieć do Delhi :):):)

Niedawno wygrałam candy u Gembuli, a wygrana mnie bardzo ucieszyła, tymbardziej iż otrzymałam duży zestaw serwetek oraz słodkości :):) Zestaw serwetek (ponad 30 sztuk) zawiera serwetki na Wielkanoc, na Boże Narodzenie, kwiaty, dziecięce itp...:):):):)  Bardzo dziękuję !!! Wszystkich zapraszam do odwiedzenia bloga Gembuli : http://gembulove.blogspot.com/, która tworzy prześliczne kartki , zaproszenia ..:):)Pozdrawiam :)

9 komentarzy:

 1. No tego wygranego Candy i tych pięknych serwetek troszkę zazdroszczę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. fajna zakladka , "pachnie" kurkumą i papryką

  OdpowiedzUsuń
 3. szczęściara z Ciebie Anetko :) zestaw serwetkowy świetny!!!!!
  zrobiłaś prześliczną zakładkę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluję zwycięstwa :-)
  A zakładka zachwycająca!
  Pozdrawiam serdecznie:-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajna zakładka, zrobiłam z tego motywu szafke na klucze ale mi za bardzo nie pasuje do wystroju, pewnie w wolnej chwili przerobię,choć szafka wyszla niezle,pozdrawiam,Jolka

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratuluję wygranej A zakładka do książki piękna. Powiało dalekimi podróżami :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Śliczna zakładka, idealnie wpasowałaś się w indyjskie klimaty :)
  Gratuluję wygranej!

  OdpowiedzUsuń
 8. Klimatyczna zakładka. Bardzo ładna. Fajna nagroda, aż ciekawa jetem jak ją użyjesz ;)
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 9. Dziękuję za miłe słowa :) Gratuluje wygranej, zakładka super:) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń